A Cisco bemutatta legújabb, ötödik generációs UCS szervereit, amelyek akár 86%-kal nagyobb teljesítményt nyújtanak. A Cisco UCS szerverek már több mint 60.000 ügyfelet szolgálnak ki.

Nyolc évvel ezelőtt a Cisco egy teljesen új szemlélet mentén indította el szerver- és adatközponti szoftver fejlesztéseit. A Cisco Unified Computing System (Cisco UCS®) 5. generációja a Cisco eredeti filozófiáját követve az egyszerűségre, az átláthatóságra és a jövőbe mutató architektúrákra épül. A Cisco UCS M5 rendszert úgy alakították ki, hogy képes legyen hatékonyan kezelni nagy adatmennyiségeket, végponti alkalmazásokat, valamint elosztott architektúrákat egyaránt.

whAz új típusú szerverek 86%-al nagyobb teljesítményre is képekesek – fotó: webhomes.com

Sokoldalúság kompromisszumok nélkül
Az UCS M5 szerverek új Intel Xeon Scalable processzorokra épülnek, és a korábbi rendszerekhez képest kétszer akkora memóriakapacitással rendelkeznek. A Cisco tesztjei szerint az 5. generációs UCS szerverek 86%-kal nagyobb teljesítményre képesek a korábbi megoldásokhoz képest, amely jelentős előrelépést jelent az olyan adatintenzív munkafolyamatok során, mint a valós idejű elemzések és belső memória alapú számítás. A Cisco jelenleg az iparág legfejlettebb grafikai processzorait (Graphics Processing Unit – GPU) szállítja a blade szerverek hatékonyabb működését támogatva.

Az UCS M5 szervercsalád tagjai:

  • Cisco UCS B200 M5 Blade szerver: alapvető adatközponti megoldás félszélességű blade formában, amely egyszerre biztosít nagy teljesítményt és sokoldalúságot a hagyományos többrétegű elosztott alkalmazások számára. A B200 piacvezető a GPU sűrűség tekintetében az általános célú, két GPU-t támogató félszélességű blade szerverek területén.
  • Cisco UCS B480 M5 Blade szerver: piacvezető teljesítményt, sokoldalúságot és sűrűséget biztosít az adatkezeléshez, a kulcsfontosságú, intenzív memóriaszükségletű vállalati alkalmazásoktól az elosztott adatbázisokat támogató virtuális megoldásokig.
  • Cisco UCS C220 M5 Rack szerver: a nagy teljesítmény-sűrűségű, két socket-es, rack szekrény alapú C220 hatékony és piacvezető teljesítményével támogatja az alkalmazás széles körét, beleértve a virtualizációt, a kollaborációs és nem virtualizált megoldásokat is.
  • Cisco UCS C240 M5 Rack szerver: tárolásra, illetve Input/Output funkciókra optimalizált, nagyvállalati méretekre szabott rack szerver, amelyet elsődlegesen big data elemzésre, szoftver-vezérelt tárolásra (software defined storage) és nem virtualizált alkalmazások támogatására alakítottak ki.
  • Cisco UCS C480 M5 Rack szerver: az innovatív, moduláris architektúrának köszönhető rugalmas frissítések mellett skálázhatósággal támogatja a belső memória adatbázisokat, a big data elemzést, a virtualizációt, a VDI megoldásokat, valamint a nem virtualizált alkalmazásokat. Emellett a processzortámogatás és a merevlemez-kapacitás is megháromszorozódott, amely mostantól 32 meghajtót támogat.

Infrastruktúra automatizálás és optimalizálási lehetőségek a Cisco Enterprise Cloud Suite révén
Az IDC 2016-os felmérése szerint az informatikai szervezetek legfontosabb célja az infrastruktúra-kapacitások jobb tervezése és kihasználása. A Cisco UCS Director 6.5 és a Cisco Workload Optimization Manager lehetővé teszik a vállalkozások számára, hogy egyszerre tudják hatékonyan kezelni erőforrásaikat a privát ill. akár több publikus felhőszolgálató

A Cisco Unified Computing Systemről (Cisco UCS®)
A digitalis átalakulás korszakában a hagyományos szervertechnológiák már nem képesek megfelelni a megnövekedett igényeknek. A Cisco architektúráját úgy alakította ki, hogy elősegítse az innovációt, illetve az üzleti növekedést. A Cisco UCS szerverek a világ legfejlettebb adatközponti szolgáltatását biztosítják már több mint 60.000 vállalatnak és intézménynek, megnövelt üzemsebességet és gazdaságos működést tesznek lehetővé.