Robotokkal, önvezető és önparkoló autóval, okos szemüvegekkel és távvezérlésű okosotthonok modelljeivel várja a közönséget április 22. és 23. között a budapesti Madách téren "A jövő utcája" elnevezésű kiállítás.
Az IBM Budapest Lab és a Prezi az idei Craft szoftverfejlesztői konferencia égisze alatt szervezi meg az ingyenes kiállítást a fővárosban a technológiai újdonságok iránt érdeklődő közönség számára. A bemutatón szó lesz például arról, hogyan változtatják meg az emberek életét a következő évek fejlesztései, valamint hogy melyek lesznek a közeljövő áttörő innovációi – olvasható a szervezők MTI-hez eljuttatott közleményében.
Vajon milyen lesz a jövő utcája? – fotó: huffingtonpost.com
A rendezvény célja, hogy a régió legnagyobb szoftverfejlesztői konferenciájának témáit közelebb hozza a laikus, de a technológiai újítások iránt érdeklődő közönséghez. Az eseményre látogatók megismerkedhetnek azokkal a termékekkel és megoldásokkal, amelyeken ma a legnagyobb technológiai cégek szakemberei dolgoznak, és amelyek a jövőben a mindennapok meghatározó részévé válhatnak.
A szervező vállalatok arra is kíváncsiak, hogy a következő generáció hogyan látja a jövőt a tudomány és technológia szemszögéből, ezért rajzpályázatot hirdetnek 6 és 18 év közötti fiataloknak, akik értékes nyereményekre pályázhatnak a jövőt megjelenítő, kézzel vagy számítógéppel rajzolt műveikkel. A pályázatokat április 20-án 16 óráig várják a hello@jovoutcaja.hu címre.
A bemutató az idei, április 25. és 28. között rendezett CRAFT Software konferencia kísérőeseménye. A konferencia a közép-európai régió legnagyobb szoftverfejlesztői találkozója, amelyre idén is több mint 2000 résztvevőt várnak mintegy 40 országból a szervezők.
Az eseményen többek között olyan szaktekintélyek adnak elő, mint Joseph Pelrine, aki az elmúlt 20 évben a világ legnagyobb vállalatait segítette szoftverfolyamataik hatékonyabbá tételében, vagy Dan North, aki a viselkedésvezérelt fejlesztés értelmi szerzője, továbbá Randy Shoup, aki több mint 25 éves iparági tapasztalattal rendelkezik és startup cégektől kezdve olyan óriásvállalatok működését támogatta pályafutása során, mint az eBay vagy a Google.