A Huawei bemutatta az infokommunikációs iparág legnagyobb teljesítményű ARM (Advanced RISC Machine)-alapú processzorát, a Kunpeng 920-at.
A Kunpeng 920 – kép: HUAWEI
Az elsősorban energiatakarékossága és feldolgozási sebessége miatt kiemelkedő 7 nm-es chipkészlet fő feladata a Big Data, a megosztott tárhelyek és a natív ARM alkalmazások fejlődésének gyorsítása. A Huawei a Kunpeng 920 megalkotásával egy olyan ICT (Információs- és kommunikációs technológiák) iparági együttműködés részese lett, amelynek fő célkitűzése egy kölcsönösen előnyös ökoszisztéma létrehozása a számítási teljesítmény eddig nem látott mértékű megnövelésével.
A processzorok új generációja
Szuperchipet fejlesztett a Huawei. A Kunpeng 920 az infokommunikációs iparág legnagyobb teljesítményű ARM-alapú szerver processzora. A gyártó a legmodernebb 7 nm-es technológiával készült, 64 magos chipkészletét az ARMv8 architektúrára építve tervezte és jelentősen javította a processzor teljesítményét is, többek között a memória alrendszerek fejlesztésével és az előrejelzési algoritmusok optimalizálásával.
Az ARM-alapú CPU-k (Central Processing Unit – központi feldolgozóegység) egyik legfontosabb jellemzője az energiahatékonyság, amely a Huawei új chipjének fejlesztése során szintén nagy hangsúlyt kapott; a Kunpeng 920 processzor 30 százalékkal több energiát takarít meg, mint az ICT iparág eddigi kínálatában található társai. A Kunpeng 920 az adatközpontok számára sokkal nagyobb számítási teljesítményt kínál az energiafogyasztás jelentős csökkentése mellett. A Huawei új, 64 magos processzora a nyolccsatornás DDR4 RAM segítségével, 46 százalékkal növelte a memória sávszélességét. A Kunpeng 920 támogatja a PCIe Gen4 és CCIX felületeket, mindezek mellé pedig 640 Gbps-os sávszélességet biztosít.
A Kunpeng 920 CPU tipikus frekvencián több mint 930 pontot ért el a SPECint Benchmark kifejezetten a processzorok feldolgozási teljesítményét minősítő teszten, ami huszonöt százalékkal magasabb, mint a szektor többi szereplőjéé. A vállalat olyan ipari szervezetekkel működik együtt, mint a Green Computing Consortium (GCC), a Linaro, az Open Edge és a HPC Initiative (OEHI), annak érdekében, hogy nyitott, kooperatív ipari ökoszisztémát alakítson ki olyan partnerekkel, mint a Hortonworks, a Microsoft, a Red Hat, a SAP, a SUSE, az Ubuntu vagy a China Standard Software.
Nagy teljesítményű szerverek
A Kunpeng 920 mellett a gyártó további két TaiShan sorozatú szervert is bemutatott. A Huawei három, a szériához tartozó szervermodelljében teszi elérhetővé az új chipkészletet, melyek mindegyike különböző feladatok ellátására specializálódott; míg az első a tárhelyre fókuszál, a második a nagy sűrűségre, a harmadik pedig a kettő kiegyensúlyozására helyezi a hangsúlyt. A TaiShan szerverei szintén a Big Data, a megosztott tárhely és a natív ARM alkalmazások kezelésére lettek kialakítva.
Az új chipkészlet bemutatója – fotó: HUAWEI
A Huawei két új szervere továbbá lehetővé teszi a nagy teljesítményű és alacsony energiafogyasztású számítástechnikai platformok használatát a vállalatok számára; a TaiShan úgy ütemezi az erőforrásait, hogy akár 20 százalékkal is képes legyen megnövelni a számítási teljesítményt. A TaiShan Huawei Cloud továbbá elasztikus felhő-szolgáltatásokat, dedikált saját fizikai szerver-megoldást és felhő alapú telefonszolgáltatást is kínál.”
„A Kunpeng 920-szal a diverzifikált számítástechnika új korszakába léptünk, melyet a többmagosság és a heterogenitás jellemez. A Huawei kiemelt fontosságúnak tartja a számítási innovációkba való intenzív befektetést, hogy a területen folyamatosan áttöréseket érhessen el. Fogyasztóinkkal és partnereinkkel továbbra is azon leszünk, hogy egy teljesen összekapcsolt, intelligens világot építhessünk ki”. – mondta William Xu, a Huawei igazgatótanácsának elnöke és vezető stratégiai marketing igazgatója.
„A Huawei már régóta áldoz a számítástechnikai fejlesztésekre és dolgozik partnerségben az Intel-lel, hogy együtt nagy dolgokat érhessünk el az ICT ipar fejlesztését tekintve. A jövőben is folytatjuk cégeink hosszú távú stratégiai együttműködését és együtt visszük tovább az innovációt”, – tette hozzá.