Újabb nemzetközi elismerést kapott a Huawei Technologies. A vállalat a 61. helyre lépett a Fortune Global 500-as listáján, amely az árbevételük és nyereségük alapján rangsorolja a cégeket. A Huawei az előző évhez képest 11 helyet lépett előre a rangsorban, amellyel eddigi történetének legjobb eredményét produkálta.
A Huawei egyik gyárának homlokzata Dongguan városában, Kínában – fotó: Reuters
A Fortune magazin minden évben összeállítja a legnagyobb árbevételű és nyereségű vállalatok 500-as listáját. A rangsor mára a globális gazdaság határokon és kulturális különbözőségeken átívelő fontos indikátorává vált, amelyet neves vállalatok piaci erejük méretük, nemzetközi versenyképességük mérésére használnak.
A Huawei megérdemelten lépett előre a lista 61. helyére, hiszen a vállalat 2018-ban 22 százalékkal növelte árbevételét, továbbá mintegy 28 százalékos profitnövekedést tudhatott magáénak. A technológiai óriás harmadik éve szerepel a Fortune Global rangsorának TOP 100 vállalata között és idén érte el eddigi történetének legjobb helyezését.
Richard Yu, a Huawei Fogyasztói Üzletágának elnöke elmondta: “A Fortune nemzetközi 500-as rangsorában való folyamatos feljebblépés egy újabb bizonyítéka a vállalatunk 2019-es sikereinek. A kutatás-fejlesztés támogatása iránti elkötelezettségünk mellett, az innovációra összpontosító erőfeszítések tették lehetővé számunkra, hogy a Huawei továbbra is rekordméretű sikereket érjen el” – tette hozzá a vezető.
A vállalatnak idén nem a jelenlegi az első nemzetközi elismerése. A Huawei 2019-ben a 47. helyre lépett a BrandZ éves TOP 100 legértékesebb márkát felvonultató listáján. A sikerhez nagymértékben hozzájárult a vállalat márciusban bemutatott csúcskészülékeinek, a P30 széria okostelefonjainak kiemelkedő kameraképességein túl a Huawei első, ötödik generációs hálózatokkal kompatibilis mobilja, a Mate 20 X (5G) és a példátlan innovációs megoldásokkal felszerelt, hajlítható Mate X is.
A Fortune magazin idei listáján szereplő ötszáz cég együttes tavalyi árbevétele meghaladta a 32,7 ezer milliárd dollárt, valamint 2,15 ezer milliárd dolláros profitot termeltek. A rangsorban szereplő cégek 2018-ban 34 országban, több mint 69,3 millió embert foglalkoztattak.