Digitálisan jegyzetelhető, interaktív előadások, otthon is visszanézhető és értékelhető tananyag, interaktív táblák – többek között ezt tartalmazza az a felsőoktatási kutatás-fejlesztési projekt, amely a tervek szerint 2020 október végéig valósul meg.
Sisák Zoltán bemutatja a Cisco webex boardját – fotó: Mónus Márton / MTI
A felsőoktatás új típusú, digitális rendszere jöhet létre annak a kutatás-fejlesztési projektnek köszönhetően, amely egységesíti a világszerte használt különféle megoldásokat. Élményszerűbb, interaktívabb tanulást, valamint a tananyag hatékonyabb elsajátítását teszi lehetővé a hallgatók számára az AV-Control Kft. fejlesztése, amely a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával valósulhat meg – olvasható az MTI-hez eljuttatott közleményben.
A projekt keretében több hazai egyetemmel együttműködve egy demonstrációs termet is kialakítanak, ahol valós helyzetet teremtve tudják tesztelni a hallgatók a digitális szolgáltatási csomagot. A demó teremben biztosított lesz az egyetemi környezet, aktív hallgatói státusszal rendelkező diákok fognak aktuális kurzust hallgatni.
A jövő hallgatóit többek között interaktív táblák, digitálisan rögzített előadások segítik majd. A diákok bármikor visszanézhetik majd az előadásokat, és digitális jegyzeteket készíthetnek a tanuláshoz.
A rendszer fontos tulajdonsága, hogy méréseken alapul, így a leghatékonyabb digitális oktatási megoldások jelennek meg egy integrált szolgáltatási csomagban, amely a jövőben minden felsőoktatási intézmény számára elérhető lesz. A közel 144 millió forintos fejlesztéssel, 2020. október 31-ig megvalósuló projektet a későbbiekben a közoktatási és felnőttképzési intézmények számára is elérhetővé szeretnék tenni.