A Yettel több tízmilliárd forintból országszerte modernizálja mobilhálózatát, a fejlesztés csaknem háromszorosára növelheti a hálózat kapacitását, amely így gyorsabbá és több szempontból megbízhatóbbá válik.
Illusztráció: pxhere
A maghálózat fejlesztése új szolgáltatások bevezetését teszi lehetővé, és egyúttal növelni képes a már országos lefedettségű 4G-hálózat kapacitásait is, emellett utat ad az 5G-fejlesztéseknek.
A teljes hálózatmodernizációs folyamat nagyjából felénél jár a szolgáltató, a beruházás tavaly indult. A jelenlegi gazdasági környezet ellenére a Yettel nem módosított műszaki fejlesztési tervein, elkötelezett a teljes modernizáció végrehajtása mellett.
Nemcsak a felhasználók száma, vagyis a csatlakoztatott eszközök száma nő folyamatosan, hanem arra is fel kell készülni, hogy az emberek mire szeretnék majd használni a hálózatot.
Tájékoztatásuk szerint a lakossági 4G-hálózat kültéri lefedettsége mára 99 százalék fölötti. A modernizáció nemcsak az 5G terjedését jelenti, hanem tovább fokozza a már tömegek számára elérhető 4G-élményt: azokon a területeken, ahol modernizált maghálózat és rádiós egységek működnek, a 4G addig elérhető kapacitása akár 2,5-3-szorosára nőtt.
Számos helyszínen a modernizációval megjelenik az 5G, megfelelő felhasználói eszközök választásával akár 1 Gbps letöltési sebességet biztosítva. A Yettelnél országosan már több mint 400 bázisállomáson érhető el ilyen 5G-szolgáltatás, és ez a szám folyamatosan emelkedik. Ez biztosít alapot az 5G-alapú otthoni és irodai úgynevezett Fixed Wireless Access szolgáltatásoknak.
A Yettel a hálózat fejlesztésével a tervek szerint 2023-ban készül el. Közben ezzel párhuzamosan zajlik a 3G kivezetése, a 900 MHz-en, azaz a nagy területi lefedettséget biztosító frekvencián már országosan kivezették a szolgáltatást.