A Digital Twin Consortium (DTC) bejelentette átalakító jellegű Digitális Iker Tesztkörnyezet (Digital Twin Testbed) kezdeményezését, amely lehetőséget biztosít tagjai számára, hogy bemutassák innovációikat a digitális ikrek fejlődése terén.

Ez az együttműködésen alapuló, holisztikus megközelítés lehetővé teszi a DTC tagjainak, hogy digitális iker rendszereket fejlesszenek, teszteljenek, ellenőrizzenek és validáljanak, valamint előmozdítsák a digitális ikereket támogató technológiák fejlődését.

aIllusztráció: iStock

„A DTC Digitális Iker Tesztkörnyezet kezdeményezése új távlatokat nyit meg tagjaink számára, lehetővé téve számukra, hogy bemutassák, hogyan feszegetik a digitális ikrek és az ezekhez kapcsolódó technológiák határait” – mondta Dan Isaacs, a DTC vezérigazgatója és műszaki igazgatója.

A kezdeményezés a DTC alapelveire épül, amely magában foglalja a műszaki és üzleti szempontokat is:

  • A DTC Digitális Iker Üzleti Érettségi Modellje – egy dinamikus érettségi értékelési keretrendszer, amely a digitális iker életciklusának fázisaihoz és a Technológiai Készenléti Szintekhez (TRL) igazodik.
  • A DTC Platform Stack Architektúra Keretrendszere – egy alapvető útmutató a C-suite vezetők és üzleti döntéshozók számára, mielőtt technológiai választásba vagy fejlesztésbe kezdenének.
  • A DTC Digitális Iker Képességek Periódusos Rendszere és Eszközkészlete – egy architektúrától és technológiától független követelménymeghatározási keretrendszer, amely lehetővé teszi a szervezetek számára a digitális ikrek tervezését, fejlesztését, telepítését és működtetését az adott esettanulmány képességkövetelményei alapján.

„A DTC Digitális Iker Tesztkörnyezet kezdeményezés révén a Sev1Tech tesztelni tudja az olyan új technológiák integrációját, mint a Generatív AI, amely fokozza a digitális ikrek képességeit” – mondta Greg Porter, a Sev1Tech megoldásarchitektje, a DTC Műszaki Tanácsadó Bizottságának és Irányító Bizottságának képviselője. „Ez magában foglalja az AI-alapú társrendszereket, amelyek kiegészítik a digitális ikrek intelligenciáját, valamint a digitális iker-alapú többagens generatív rendszereket, amelyek növelik az autonómiát és az értékteremtést.”

A tesztkörnyezet kezdeményezés egy érettségi értékelési keretrendszert támogat a digitális ikrekhez szükséges képességek kvantitatív teljesítménymutatókon (KPI-kon) alapuló tesztelésére, ellenőrzésére és validálására. Ez olyan kulcsfontosságú digitális mérnöki jellemzőket foglal magában, mint a prediktív modellezés és szimulációs pontosság, az AI-alapú döntéstámogatás és optimalizáció, a valós idejű szinkronizáció és adatintegráció, a rendszerek közötti együttműködés és információmegosztás, a biztonsági és megbízhatósági protokollok megvalósítása és validálása, valamint a keresztplatform interoperabilitás és integráció.

A DTC Digitális Iker Tesztkörnyezet kezdeményezés az OMG Industry IoT Consortium (IIC) meglévő tudásbázisára épít, amely fénykorában több mint húsz aktív tesztkörnyezetet működtetett.

Csatlakozzon a DTC-hez, és legyen részese a digitális ikrek fejlődésének és az ezekhez kapcsolódó technológiák alakításának!

A Digital Twin Consortium-ról

A Digital Twin Consortium a digitális ikrek meghatározó szervezete. Az ipar, a kormányzat és a tudományos szféra együttműködésével egységesíti a digitális ikrekhez kapcsolódó fogalomtárat, architektúrát, biztonsági és interoperabilitási elveket. A szervezet számos iparágban előmozdítja a digitális iker technológiát, az űrkutatástól kezdve a természeti erőforrásokig.