Új ipari automatizálási platform a vezérlő alkalmazások egységes kezeléséhez, a mozgásvezérlés következő generációja, mesterséges intelligenciával támogatott gépi látás, moduláris fényoszlopok – többek között ezeket az innovációkat mutatta be a Hannover Messe-n a Schneider Electric. A vállalat a rendezvény „Formáljuk a jövőt a technológiával” mottójához igazodva megmutatja, hogy az automatizálás, az elektrifikáció és a digitalizáció révén hogyan segíti az ipari versenyképességet, a fenntarthatóságot és az ellenállóképességet.
A változó versenyhelyzet, a gyors technológiai fejlődés, a magas energiaköltségek, a szigorú környezetvédelmi előírások és az ellátási láncok ellenállóképességének megteremtése jelentős kihívások elé állítják a különböző iparágakat. Ez a helyzet stratégiai lépéseket és beruházásokat igényel a vállalatok részéről a hosszú távú működőképesség és versenyképesség biztosítása érdekében. A kihívások kezelésének egyik legfontosabb eszköze az automatizálás, ami a folyamatok vezérlésén túl kulcsfontosságú adatokat is generál a nagyobb hatékonyságot és termelékenységet eredményező döntések meghozásához. A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat a világ egyik vezető ipari szakkiállításán és vásárán, a Hannover Messe 2025-ön mutatja be (11. csarnok, C52-es stand) a nyílt, szoftveresen definiált automatizálás terén megvalósult fejlesztéseit és legújabb technológiai innovációit.
A Schneider Electric „EcoStruxure Automation Expert” kiemelkedik a nyílt, szoftveresen definiált automatizálási megközelítéssel, amely lehetővé teszi a különböző iparágak számára, hogy gyorsan reagáljanak a piaci és technológiai változásokra, integrálva a mesterséges intelligenciát (MI) is használó digitális megoldásokat. Ez a rendszer alkalmazkodó és moduláris felépítése révén növeli a mérnöki és működési hatékonyságot, fokozza az ellátási lánc rugalmasságát, miközben csökkenti a teljes birtoklási költséget. A vállalat Hannover Messe-n kialakított standjához ellátogatók első kézből tapasztalhatják meg, hogy a nyílt, szoftveresen definiált automatizálás és az MI-vezérelt megoldások hogyan kapcsolják össze a különböző ökoszisztémákat, hogy napi szinten javítsák az eredményeket.
„Az automatizálási innováció felkarolása elengedhetetlen ahhoz, hogy a különböző iparágak alkalmazkodóképesek és versenyképesek maradjanak napjaink gyors változásai között. A következő generációs információs (IT) és üzemeltetési technológia (OT) nyílt, szoftveresen definiált automatizáláson keresztüli integrálásával lehetővé tesszük ügyfeleink számára, hogy olyan új teljesítményszinteket érjenek el, amelyekre a zárt rendszerekkel nem volt lehetőségük. Megoldásaink túlmutatnak a virtualizáción, és támogatják bármely harmadik féltől származó szoftver és hardver integrációját az UAO.org nyílt szabványa alapján, elősegítve egy növekvő, sokoldalú ökoszisztéma kialakulását, amelynek kínálatából a vállalatok szabadon választhatnak. Az, hogy már több mint 100 tagot számlál az UAO.org, jól mutatja az iparág széles körű érdeklődését ez iránt az új paradigma iránt”
– mondta el Barbara Frei, a Schneider Electric „Industrial Automation” területért felelős ügyvezető alelnöke.
Egységes automatizálási környezet
Az „EcoStruxure Automation Expert” sikerére építve a Schneider Electric a Hannover Messe-n bemutatja az „EcoStruxure Automation Expert Platformot”, egy olyan egységes automatizálási környezetet, amely átfogó áttekintést és kezelést nyújt a különböző vezérlési alkalmazásokhoz, beleértve a logikai vezérlést, a mozgásvezérlést, a HMI-t, a biztonságot és a szimulációt.
A különböző gyártási folyamatokat integráló platform racionalizálja a tervezést és a karbantartást. Lehetővé teszi, hogy több felhasználó közös vezérlési módszert fejlesszen ki, és párhuzamosan dolgozzon ugyanazon a projekten, növelve ezzel a hatékonyságot, felgyorsítva a projektfejlesztést és a telepítést. Az „EcoStruxure Automation Expert Platform” az „EcoStruxure Automation Expert” legújabb verziójával azonnal elérhető lesz az ügyfelek számára. Az új megoldás tartalmazza az „Automation Copilotot”, a Microsofttal együttműködésben kifejlesztett generatív MI asszisztenst, amely segíti a mérnököket a kiváló minőségű, validált kód és alkalmazások gyors létrehozásában. További alkalmazások még ebben az évben megjelennek.
Schneider Electric innovációk a Hannover Messe 2025-ön
Az újonnan bevezetett „Modicon M660 Industrial PC (IPC)” vezérlő és a „Modicon Edge I/O NTS” fejlett szoftverrel kombinálva új szintet hoz a mozgásvezérlésben. A „Modicon Integrated Motion System” a perem számítástechnika, az MI és a fejlett vezérlőalgoritmusok segítségével újradefiniálja a hatékonyságot, lehetővé teszi az intelligensebb döntéshozatalt és optimalizálja a teljesítményt.
Az „EcoStruxure Automation Expert (EAE)” támogatással ellátott kameráknak köszönhetően jelentősen csökken a vizuális ellenőrzésekkel járó idő és az ilyen folyamatok bonyolultsága, ami végső soron a termelékenység és a minőségellenőrzés javulását eredményezi.
A „TeSys Deca Advanced” innovatív „SNAP IN” technológiájával átalakítja a motorvezérlést. Az innovatív kontaktort úgy tervezték, hogy zord környezetben is megállja a helyét, emellett új szintre emeli a hatékonyságot, hiszen hibamentes csatlakozásokat kínál, amelyek akár 75 százalékkal is meggyorsíthatják a telepítést, és lehetővé teszik a precíz, robotok használatára alkalmas vezetékelést.
Az új kialakítású „Harmony XVB7” fényoszlopok optimalizálják az energiafelhasználást és akár 40 százalékkal nagyobb energiahatékonyságot biztosítanak a négyszer nagyobb fényerőt nyújtó integrált LED-technológiával. A moduláris kialakításnak köszönhetően pedig 90 százalékkal csökken a telepítési idő.
Az ultrakompakt „Galaxy VXL UPS” (szünetmentes tápegység) úttörő, nagy sűrűségű kialakítással és hibatűrő architektúrával rendelkezik, amely maximalizálja a rendelkezésre állást és akár 99 százalékos hatékonyságot biztosít.