Átadták Magyarország legnagyobb naperőművét
2016-02-26 17:32:29
A 10 megawatt kapacitású naperőművet az MVM Hungarowind Pécsett valósította meg. A sikeres próbaüzem után megtörtént a létesítmény műszaki átadása is.
A 10 megawatt kapacitású naperőművet az MVM Hungarowind Pécsett valósította meg. A sikeres próbaüzem után megtörtént a létesítmény műszaki átadása is.
Az új intelligens közvilágítási oszlop az elektromos autók legjobb barátja, hiszen töltőállomásként is funkcionál. A villanyoszlop nem hagyományos izzót használ, hanem LED világítást, amely sokkal energiatakarékosabb.
A Cisco bejelentette, hogy új megoldásokkal, fejlesztésekkel és szolgáltatásokkal bővíti a felhő alapú megoldásokra, hálózatokra és végpontokra is kiterjedő Security Everywhere elnevezésű biztonsági portfólióját.
Mivel az atomerőműveket működtető rendszer nem kapcsolódnak az internetre, sokan úgy vélik ezért nem is lehet feltörni azt. Azonban ez koránt sincs így, ennek ellenére is történtek már behatolások.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által kiírt pályázatok a vállalkozások innovációs tevékenységét, valamint a hazai kutatási infrastruktúra nemzetközi versenyképességének erősítését célozza.
A Cisco IoT System néven új rendszert jelentett be, amely az Internet of Things, azaz a hálózatba kapcsolt eszközök menedzselésének egyszerűsítését és az adatok gyorsabb elemzését szolgálja.
A Samsung legújabb technológiájának segítségével, képes szinte dupla élettartamú lithium-ion akkumulátorokat gyártani.
Egy német laboratóriumban hozták létre a robot hangyákat, amelyeket 3D nyomtatással hoztak létre.
A módszert egy számítógép tudós dolgozta ki, amellyel 3 dimenziós képet alkothatunk egy szobában található WI-FI jel erősségéről.
A Profitrade 90 Kft. és a BME-Infokom Innovátor Nonprofit Kft. konzorciuma megvalósította az egykamerás optikai távolságmérő technológiát.
A Microsoft egy újragondolt virtuális valóság sisakot hozott létre, mely egészen újszerű módon használja fel ezt a technológiát. A sisak nem helyez minket egy virtuális térbe, hanem kiterjeszti a valóságunkat.
Cisco Tech Radar néven évente összeállítja aktuális prognózisát. Ebben több mint 80 szakértő bevonásával vizsgálják azokat a technológiai trendeket, amelyek a következő öt, tíz, illetve 25 év során komoly hatással lehetnek az informatika mindennapjaira.